KINAMA MESAJI

ARTIK YETER!

                İstanbul Barosu’nun resmi twitter hesabından yapılan hadsiz paylaşımı ve yakışıksız yorumları esefle KARŞILIYORUZ. Hukuk bilmekten geçer. Her şeyden önce kişi haddini bilmelidir. Had bilmez bir anlayışın yaptığı bu paylaşım, her şeyden önce hak arama peşinde koşan, insanlara rehber olan avukatlara, kendi meslektaşlarına olan saygısızlığı da beraberinde getirmiştir. Velev ki ortada bir hukuksuzluk olsa bile, avukat kendi hakkını aramaktan aciz midir ki, İstanbul Barosu bir birim bir mekanizma oluşturma gayreti içerisine girmiştir.

                Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışan İcra Dairesi çalışanları, adliyenin mevcut iş yükünün yarısından fazla işini yapan, mesaisi 08:00 – 17:00 olmasına rağmen, 24 saat talep gönderilebilen, 7/24 esası ile özveriyle çalışan bir devlet dairesidir. İcra Dairesi personeli asla mesai saatleri ile bağlı kalmayan, mesai mefhumu olmaksızın akşam, gece, hafta sonu demeden çalışan, kendinden ailesinden fedakarlıklar yapan ve tek gayesi elindeki işini bitirmek ve helalinden rızıkla evine dönmek olan, vicdanı hür bir meslek topluluğudur.

                İcra Dairesi DEVLET Dairesidir, avukatların çiftliği değildir!

                İcra personeli DEVLET memurudur. Kimsenin şamar oğlanı değildir!

                Devletin kurumuna ve devlet memuruna ayar vermek, aba altından sopa göstermek, had bildirmek kimsenin hakkı ve haddi değildir!

                İCRA DAİRESİ ÇALIŞANLARI ARTIK SAHİPSİZ DEĞİLDİR.

                Sesimiz bundan sonra daha gür çıkacaktır!

                Salgın döneminde canını dişine takarak çalışan İcra çalışanlarına sahip çıkmak her şeyden önce bizim meslek onurumuzdur.

                Bu onursuz yaklaşıma karşı çıkmak bizim boynumuzun borcudur!

                İstanbul Barosu’nun resmi twitter hesabından yapılan bu paylaşımı ve akabinde yapılan yorumları KINIYORUZ. Bu haksız, hadsiz, hukuksuz çağrıda ve yorumda bulunanlar ile ilgili yasal başvurularda bulunacağız. Avukatlar tarafından haksız ve hukuksuzca şikâyet edilen meslektaşlarımıza, ÜCRETSİZ hukuki yardım ve destek sağlayacağız.

                Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

                İcra Yargı Sen Yönetim Kurulu